
Зеленський вважає, що в разі запуску "Північного потоку-2" ОРДЛО залишиться без газу
Президент Володимир Зеленський вважає, що питання газопроводу "Північний потік - 2" необхідно розглядати в Нормандському форматі, куди входять Україна, Німеччина, Франція і Росія.
Під час спільного брифінгу з німецьким канцлером Ангелою Меркель він зазначив, що сказав їй про це, передають Новини Донбасу.
"Питання" Північного потоку - 2 ми повинні розглядати з Німеччиною, Францією та іншими учасниками, тому що це невіднятне питання безпеки в Україні", - підкреслив Зеленський.
Своєю чергою Меркель зазначила, що обговорення теми газу формально не належать до рамок Нормандського формату і Мінських угод. Разом з тим вона допустила обговорення енергетичних тем під час зустрічі чотирьох лідерів. Також канцлер нагадала, що Німеччина зацікавлена в тому, щоб Україна залишилася країною-транзитером російського газу.
Пізніше, відповідаючи на запитання журналістів, Зеленський пояснив, чому вважає питання газу темою для переговорів "нормандської четвірки".
"Я сказав пані канцлер про те, що не потрібно забувати про ризики. Якщо Україна буде відключена від транзиту газу, то ризикує вся територія України - і тимчасово окупована. Тобто газ може не отримати тимчасово окупована територія Донбасу. А це вже питання про гарантії безпеки на тих територіях, які брали на себе всі учасники Нормандського формату", - підкреслив український лідер.
Разом з тим відомо, що з 2015 року підконтрольні угрупованням "ДНР" і "ЛНР" території безпосередньо отримують газ з Росії через газовимірювальні станції Платово і Прохорівка. До 2020 року "Газпром" записував ці обсяги на рахунок НАК "Нафтогаз України", хоча оплату не отримував.
Таким чином, все фінансове навантаження за поставки в ОРДЛО на сам "Газпром", з чим компанія остаточно змирилася, погодившись не розглядати дане питання в ході загального врегулювання спорів з "Нафтогазом" в кінці 2019 року. З 2020 року "Газпром" не розкриває обсяги поставок газу на Донбас.
Читайте: Меркель запевнила, що Німеччина наполягатиме на виконанні мінських угод
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.