
За три роки війни в Україні третина населення в прифронтових регіонах відчувала нестачу їжі, — ООН
Згідно з даними, зібраними Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP), мільйони людей вдаються до механізмів подолання, жертвуючи власною їжею, щоб їхні діти могли їсти. Інші беруть в борг, щоб купити достатньо запасів продовольства, щоб прогодувати свої сім'ї.
Про ц йдеться у звіті ООН
"WFP продовжує надавати продовольчу та грошову допомогу майже 1,5 мільйонам українців щомісяця, переважно у прифронтових регіонах. Незважаючи на ці зусилля, більше половини людей в Херсонській області на півдні стикаються з сильним голодом, і двоє з кожних п'яти осіб стикаються з голодом у Запорізькій та Донецькій областях на сході".
"Сім’ї у прифронтових регіонах намагаються надати їжу на стіл, що змушує їх робити жахливий вибір, щоб просто прожити", — сказав Річард Раган, директор WFP в Україні. "Оскільки ми з нетерпінням чекаємо стійкого миру в тому, що вважається одним з історичних регіонів в світі житниці, ми повинні зіткнутися з реальністю, що гуманітарна допомога продовжує залишатися рятівним колом для мільйонів".
Згідно з моніторингом WFP, 72 відсотки тих, хто отримує продовольчу допомогу, повідомили про необхідність скоротити споживання їжі, купувати менше поживної їжі, пропускати їжу або позичати гроші, щоб прогодувати свою сім'ю. У шести прифронтових регіонах майже третина всіх людей є продовольчими.
"У районах, близьких до війни, комерційні ланцюги поставок порушуються, інфраструктура часто пошкоджена або зруйнована, а можливості заробити гроші мізерні. Де супермаркети доступні і забезпечені, багато сімей не можуть дозволити собі поживну їжу. Вартість основних продуктів харчування зросла на 25 відсотків за останній рік, причому деякі основні овочі зросли більш ніж удвічі в ціні".
З березня 2022 року ВПП надала Україні допомогу, еквівалентну 3,3 мільярдам харчів і розподілила 445 000 метричних тонн продовольства.
"Тим часом, проблеми надання рятувальної допомоги поблизу лінії фронту зростають. За останні шість місяців пункти розподілу продовольства WFP та транспортні засоби або активи місцевих гуманітарних партнерів постраждали від безпілотників, обстрілів або ракет більш ніж 20 разів, що ставить під загрозу гуманітарні операції", — йдеться у звіті.
Також: за 3 роки повномасштабної війни росія більше 250 разів обстріляла Краматорськ
Також: у березні Україна отримає новий пакет допомоги від ЄС на 3,5 млрд євро, — глава Єврокомісії
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.