
У РФ визнали, що електронне голосування до Держдуми організували спеціально для жителів ОРДЛО
У ЦВК Росії підтвердили, що електронне голосування на виборах до Держдуми організували спеціально для жителів окупованого Донбасу з паспортами РФ. З подібною заявою виступив заступник голови ЦВК РФ Микола Булаєв.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на статтю Одноразовий електорат. Навіщо Росія вирішила проводити вибори на окупованій частині Донбасу
«Цей експеримент для цієї групи людей дозволить нам надалі розвивати застосування дистанційного електронного голосування вже за межами країни», — заявив Булаєв.
Але є й інші підстави для введення дистанційного електронного голосування.
«Такий формат дозволяє Росії не йти на жорсткий конфлікт із західними партнерами України, але одночасно з цим подати сигнал, що ці території політично інтегруються», — говорить аналітик громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев.
Павло Лисянський вважає, що електронне голосування дозволяє ніяк не контролювати виборчий процес якимись міжнародними спостерігачами.
Читайте також: РФ змінила концепцію щодо Донбасу, - правозахисник
«Як таку явку ви не порахуєте, оскільки вибори проходять через інтернет», — вважає Павло Лисянський.
Російські опозиційні медіа та активісти неодноразово заявляли про те, що на російських виборах активно ведеться підтасовування результатів — люди здійснюють «вкидання» бюлетенів, а кількість людей, що з'явилися на виборчій дільниці, не відповідає кількості голосів з цієї дільниці.
Олександр Клюжев же вважає, що кількість тих, хто проголосував буде невеликою.
«Повноцінна участь в голосуванні за великої кількості голосів може мати певний рівень непрогнозованості, в тому числі й для “Єдиної Росії”. Не з точки зору результатів, а з точки зору політичних розкладів в сусідньому з тимчасово окупованою територією регіоні [Ростовській області]», — коментує експерт.
Він також вважає, що ніхто не буде називати точну цифру тих, хто проголосував на виборах.
«Тут швидше йдеться про політичні сигнали. Про те, що було надано право голосу. Я не думаю, що в цьому випадку мова йтиме про те, скільки людей проголосували й за кого вони проголосували», — прогнозує Клюжев.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.