
В ООН представили проєкт резолюції щодо компенсації Україні збитків спричинених рф
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні надзвичайної спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН представив проєкт резолюції щодо створення механізму компенсації Україні збитків, спричинених розв'язаною росією війною в Україні.
Про це поспред повідомив у Twitter.
"Пропозиція, яка сьогодні перед вами, є проголошенням того, що Росія має бути притягнута до відповідальності за порушення міжнародного права в Україні. Це підтвердження необхідності створення конкретного механізму відшкодування збитків, який вдихне життя в цю декларацію", — заявив Кислиця.
Він додав, що росія з групою "на захист Статуту ООН" — Сирія, КНДР, Нікарагуа... намагаються саботувати ухвалення резолюції.
За словами Кислиці, документ містить заклик до держав-членів об'єднатися і створити легітимну міжнародну інфраструктуру для подолання наслідків російської агресії проти України, фіксації доказів звірств і "збереження надії на справедливість для мільйонів тих, чиє життя назавжди змінилося через імперські амбіції маленького правителя великої країни".
Постійні представники російської федерації при ООН Василь Небензя заявив: "Захід усіма силами намагається надати якусь видимість легітимності, щоб почати користуватися замороженими грошима Росії". Він додав нібито Заходу "давно хочеться" розморозити кошти РФ, щоб купувати зброю Києву.
Представник Польщі в ООН заявив, що росія зобов’язана повністю відшкодувати збитки.
"Польща рішуче підтримує створення міжнародного реєстру збитків, які були причинені неспровокованою агресією росії проти України. Ми твердо впевнені, що всі збитки повинні бути компенсовані в незалежності від того, коли і де вони були причинен", — сказав він.
Представник африканської Еритреї заявив, що проєкт резолюції "не має достатньої правової основи і не відповідає практиці Генасамблеї".
Документ під назвою "Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв’язку з агресією проти України" підготовлений Україною за співавторства майже півсотні країн. Він містить визнання країнами ООН необхідності створення міжнародного механізму відшкодування збитків, завданих Україні Російською Федерацією, та рекомендації державам щодо створення міжнародного реєстру збитків. Ідеться про документування доказів та інформації щодо шкоди, втрати або каліцтва, заподіяні фізичним і юридичним особам, а також державі Україна.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.