
У США заявили, що останні зустрічі з Росією не можна віднести до справжніх переговорів
США не очікували серйозних проривів від переговорного процесу з Росією. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в ході інтерв'ю американській радіостанції NPR.
Коментуючи слова прес-секретаря російського президента Дмитра Пєскова, який назвав переговори зі Штатами «невдалими», Блінкен зазначив, що Вашингтон не очікував проривів у зустрічах, які зараз не можна віднести до справжніх переговорів. Передає «Голос Америки».
"Ми поділилися з російською стороною нашою глибокою стурбованістю з приводу дій, що вживаються нею не тільки щодо України, але і в більш широкому сенсі. У свою чергу росіяни поділилися своїми побоюваннями. Я вважаю, що один одному ми надали багато їжі для роздумів. Тепер у наших планах - проведення серйозних консультацій із союзниками і партнерами", - підкреслив держсекретар. При цьому він уточнив, що варіант з продовженням діалогу з Москвою буде можливий лише при деескалації ситуації навколо України.
За словами Блінкена, Штати надали Кремлю два варіанти дій. Перший - «шлях дипломатії та діалогу». Його політик вважає «найкращим і відповідальним» варіантом, щоб вирішити розбіжності і врегулювати ситуацію на Донбасі. Що стосується другого «шляху конфронтації та агресії», то Блінкен підкреслив, що Захід до такого варіанту розвитку подій «повністю готовий».
Якщо Кремль зважиться піти другим шляхом, то наслідки будуть серйозними.
«Я не буду уточнювати, що буде зроблено нами [у відповідь], скажу лише, що якщо мова про санкції, заходи економічного і фінансового характеру, а також про необхідність зміцнювати Україну в питаннях оборони, посилювати оборону НАТО, то тут ми плануємо і збираємося зробити те, чого не робили раніше», - заявив Блінкен. Він підкреслив, що в разі можливої російської агресії реакція буде виходити «далеко за рамки того, що було зроблено в 2014 році».
При цьому держсекретар відповів відмовою на прохання дати оцінку ймовірності вторгнення російських військ в Україну, уточнивши, що «Путін чудово володіє мистецтвом не давати остаточної відповіді» суперникам на переговорах.
"Швидше за все, він робить це зараз, думаючи, що може спрацювати… Цілком ймовірно, що він ще не прийняв остаточного рішення, що він збирається робити. На нас лежить важливий обов'язок допомогти Путіну з формуванням своєї думки ", - зазначив Блінкен.
За його словами, криза, пов'язана з концентрацією російських військ біля кордонів України, створена руками Кремля, в результаті чого світ потрапив «у таку ситуацію з ініціативи Росії».
«Ми зібрали дуже сильну коаліцію країн в Європі і за її межами, через G7, щоб можна було реагувати і впливати на розрахунки Путіна і на вибір, який він зробить», - заявив Блінкен.
Він вказав, що безліч з питань, з яких можливо досягти домовленостей з Росією, відносяться до категорії складних речей, які неможливо зробити за короткий проміжок часу, «і росіяни про це знають».
На думку держсекретаря, якщо Росія зараз надумає вийти з переговорного процесу, то це стане свідченням того, що в Кремлі, можливо, ніколи і не розглядали шлях діалогу і дипломатії. У низці випадків Москва висунула свідомо максималістські і нездійсненні вимоги, визнав він.
Втім, російська сторона запропонувала обговорити й інші питання, які можна розглядати як основу для конструктивної розмови і дипломатії.
«Тепер стане ясно, чи є у них серйозний настрій щодо дипломатії та діалогу, чи все це - хитрощі, а їхні наміри інші», - підсумував Блінкен, уточнивши, що США «готові до будь-якого розвитку подій».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.