
У Мінреінтеграції обговорили питання реабілітації українців, звільнених з полону
Під час наради щодо ветеранської політики представники міністерств обговорили питання надання комплексної допомоги звільненим з полону військовим та цивільним.
Про це повідомили у Мінреінтеграції.
Учасники засідання наголосили на удосконаленні системи надання гарантованого індивідуального медичного супроводу від держави. Адже потрібен чіткий алгоритм процесу обстеження і проходження реабілітації, зазначають у Мінреінтеграції.
За словами віцепрем’єрки Ірини Верещук, покращити таку систему необхідно шляхом внесення змін у низку постанов щодо надання допомоги звільненим з полону.
Розглянули питання інформування звільнених з полону щодо можливості отримання одноразових ваучерів. Так вони матимуть більше шансів працевлаштуватися за обраною спеціальністю.
Торкнулися прогалин в законодавстві щодо отримання довідки про обставини травми, яка необхідна військовослужбовцям для реалізації прав на соціальне забезпечення.
"Має бути розроблений чіткий порядок щодо видачі такого документу", — наголосила Ірина Верещук.
Також Віцепрем’єрка повідомила про напрацювання уніфікованого протоколу надання психологічної допомоги звільненим з полону військовослужбовцям. Наразі вже створена група експертів, які розробляють покроковий протокол надання психологічної реабілітації.
Буде також напрацьований окремий маршрут по створенню такого протоколу для поранених військовослужбовців.
У нараді взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінсоцу, Мінветеранів, МОЗ, МВС, Мінекономіки, Міноборони, Мінфіну, Офісу Президента, ДМС, ДПСУ, ЗСУ, Коордцентру психічного здоровʼя при Кабінеті Міністрів, Комітету ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, обласних військових адміністрацій та інші.
Нагадаємо, що 5 липня в Україні офіційно запрацював Особистий кабінет родича. Відтепер рідні військовополонених та зниклих безвісти зможуть отримувати інформацію про облікову категорію захисників, консультації та надавати додаткову інформацію онлайн.
Раніше стало відомо, що пропагандисти збільшили кількість фейків про українських військовополонених.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.