
У Дніпрі переселенці з Донеччини та Луганщини збирають 90 тисяч гривень для обігріву житла
Понад двадцять переселенців з Донеччини, Луганщини та інших регіонів живуть у Дніпрі у шелтері, який обігрівається котлом. Коли виключають електрику, житло не опалюється. Тож вирішили зібрати гроші на генератор — потрібно 90 тисяч гривень.
У шелтері знайшли прихисток переселенці з регіонів, які щоденно атакує російська армія. Волонтери допомагають їм відновити документи, надають одяг та продукти. Передає Суспільне
Оксана наприкінці травня виїхала з Маріуполя. В Дніпро приїхала в червні без речей та документів — все згоріло. Квартира та будинок зруйновані, мати померла під час активних бойових дій, поховати її так і не вдалось.
"В мене такий сервіз був красивий, в салатницю зібрали мені кістки матері. Їх винесли, до старшого понесли, поклали в чорний пакет, написали прізвище й ім`я і сказали, потім прийдеш на ДНК. Пізніше і донька запит робила, коли мене вже сюди привезли. Так і не знаю, мабуть же, десь поховали, у спільній могилі", — розповідає Оксана.
Жінка жила неподалік Азовсталі. Каже: обстріли не вщухали, щодня працювала російська авіація.
"Почалося жахливе. На вишках, на дев'ятому поверсі снайпери були. І тут сусідка з вулиці Кірова каже: "Оксана, біжимо до мене" — в неї підвал. Три дні в цьому маленькому підвалі були, зовсім не вилазили, тому що бомбили вдень і вночі", — згадує Оксана.

У шелтері переселенка живе сьомий місяць, нещодавно поновила документи, оформила виплати. Далі планує поїхати до США.
"Я хочу повернутися додому, просто повертатися нікуди. Як би не було добре — вдома все одно краще. І море, я так люблю море", — пояснює Оксана.
Чотири місяці у шелтері живе Ігор з Костянтинівки. Він приїхав в Дніпро робити документи, та на вокзалі його пограбували.
"Групу (інвалідності - ред.) хотів собі оформити — в мене черепно-мозкова травма. У нас в місті все закрилося, приїхав в Дніпро. Порадили, що тут можна оформити. Приїхав сюди для медичного огляду. І так вийшло, що ввечері знімав гроші на банкоматі, йшов до "АТБ", вдарили по голові й забрали сумку", — розказує Ігор.
Поки чоловік відновлює документи, повертатися не планує, бо місто періодично обстрілюють російські військові.
Засновник шелтеру Олександр теж з Костянтинівки, в Дніпрі живе п'ять років. Спочатку, каже чоловік, його благодійний фонд допомагав людям з нарко- та алкозалежністю, з березня надають прихисток й переселенцям.

"Почали приїжджати багато переселенців. І ми почали надавати їм допомогу: відновлювати документи, надавати притулок, годувати", — говорить керівник благодійної організації "Нове майбутнє" Олександр Нікіфоров.
Роблять це за благодійні внески — пожертви людей, яким колись допомагали, каже Олександр. Зараз збирають гроші на генератор, щоб опалювати шелтер під час відключення електроенергії.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.