RU
UA RU
25 января 2024, 19:34
"Спільнота Відновлення": как мариупольчанка создает бренд натуральной косметики в Карпатах
История

"Спільнота Відновлення": как мариупольчанка создает бренд натуральной косметики в Карпатах

Яна Кермощук приїхала з Маріуполя у Ворохту працювати в місцевому готелі на три місяці. Та обставини склались так, що жінка залишилась тут надовше. Сьогодні вона має тут сім’ю та створює свій бренд натуральної косметики. Яна Кермощук стала амбасадоркою “Спільноти Відновлення” та лауреаткою відзнаки “Незламні зі сходу”. Про те, яким пам’ятає своє рідне місто, як з Маріуполя виїжджали рідні Яни та як сім’я працює над створенням косметики сьогодні дізнавався Східний Варіант.

“Спільнота Відновлення” — засноване Східним Варіантом ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.

***

“Це було ніби прощання з містом”

Яна поїхала з Маріуполя у 2010 році. З часом у Ворохті вона вийшла заміж та народила дітей. Тут же і почала займатись створенням бренду власної косметики. Та про рідне місто не забувала: каже, що щороку влітку з дітьми приїжджали в Маріуполь і проводили там час. 

Вона каже, що у 2015-2016 роках місто виглядало занедбаним. Та останні роки перед повномасштабним вторгненням Маріуполь стрімко розвивався, і Яна згадує це із захопленням. Розповідає, що влітку 2021 року вона приїхала на тиждень в місто Марії, і тоді встигла зустрітись із рідними, показати дітям місто, погуляти з ними по набережній, покататись з ними на трамваях та тролейбусах, на катері, а також відвідати цвинтар.

маріуполь косметика в Карпатах
Яна Кермощук. Фото надала героїня

“Мені здається, я за всі попередні роки стільки не робила, скільки я зробила за той тиждень. Це було ніби прощання з містом”, — розповідає Яна.

У Маріуполі жили батьки Яни, бабуся, сестра із сім’єю та двоюрідна сестра із дітьми. 23 лютого, за день до початку повномасштабного вторгнення, мама з бабусею та сестра з сім’єю виїхали в Запорізьку область. 

Двоюрідна сестра з дітьми залишились в Маріуполі. Тато Яни тоді був у неї в гостях у Ворохті. Після початку повномасштабного вторгнення родичі у Запорізькій області опинились в окупації, а двоюрідна сестра — в блокаді. 

“Приблизно через тиждень зник зв'язок із мамою та сестрою, які були в Запорізькій області. Те село відразу окупували. Маріуполь ще тримався, але зв'язку не було взагалі. Пізніше я знайшла інформацію, що там в наш будинок попали снаряди”, — згадує Яна.

маріуполь косметика в Карпатах
Яна з сім’єю. Фото надала героїня

У селі на Запоріжжі зв’язок був тільки на височинах, тому Яна могла зідзвонитись із рідними раз в декілька днів. Родичі жінки пробули в окупації до кінця березня, потім вдалось виїхати до Запоріжжя. До міста з села було 60 км, Яна згадує, що цей відрізок дороги її сім’я їхала три дні. 

“Вони їхали однією машиною. Їх то не пропускали, то закінчувався бензин, вони стояли в чергах довго, бо було багато машин. Але мама, бабуся, сестра з чоловіком та двома дітьми доїхали до Запоріжжя і тоді можна було видихнути. Пізніше вони приїхали до мене у Ворохту”, — розповідає Яна.

Та у Маріуполі ще залишалась двоюрідна сестра Яни з дітьми. Героїня розповідає, що у місті зв’язок можна було зловити на дахах багатоповерхівок. 

Яна моніторила способи виїхати з Маріуполя. Її сестра спробувала виїхати одним коридором, але тоді це не вдалось зробити, бо всіх завернули назад. Через 10 днів знову спробувала і тоді вдалось виїхати з Маріуполя до Запоріжжя. Дорога теж була довгою і важкою. Врешті решт всі родичі приїхали додому до Яни, де певний час жили разом.

“Не думала, що з цього можна зробити бізнес”

У Ворохті Яна пройшла курси з візажу та нарощування вій, пізніше відкрила невелику студію краси. А паралельно з цим вчилась варити креми. Каже, що з дитинства в неї була алергія на косметику, тож потрібно було шукати альтернативи косметиці з крамниць. 

З часом Яна почала варити креми для себе, це було її хобі. Через те, що в салоні потрібно було працювати з різною косметикою та фарбами, алергія загострилась. І його довелось закрити.

маріуполь косметика в Карпатах
Фото надала героїня

Подруга Яни запропонувала продавати креми власного виробництва, і пізніше почали з’являтись перші покупці. Підприємиця створила в інстаграмі сторінку для продажу кремів, поступово кількість покупців зростала. Сьогодні бренду “Y.k.cosmetics” 5 років. 

Яна розповідає, що готує косметику на карпатських травах, які разом з сім’єю збирає протягом сезону. Вона пройшла різні курси зі створення косметики. Каже, що на створення одного продукту може піти від пів року і до півтора.

маріуполь косметика в Карпатах
Яна Кермощук. Фото надала героїня

“Я звертаюсь до професіоналів, які створюють формули. З ними я раджусь щодо компонентів та пропорцій. Потім ми тестуємо засіб на собі та команді. Також робимо тест-групу та безкоштовно надсилаємо продукт підписникам в інстаграмі, щоб вони теж протестували і написали відгук. Якщо більшість відгуків позитивні, тоді ми вже затверджуємо засіб і починаємо його реалізовувати”, — розповідає Яна.

Рідні підприємниці допомагають їй створювати косметику. Після виїзду з Маріуполя вони почали працювати в цьому бренді на виробництві. Яна розповідає, що планують створити бальзам для губ та відправити його безплатно військовим.

маріуполь косметика в Карпатах
Фото надала героїня

У планах Яна хоче масштабувати бренд та відкрити крамниці у різних містах. Перш за все в Івано-Франківську, потім у Львові та Києві. Сьогодні така крамниця є у Ворохті.

Слідкувати за діяльністю бренду можна через інстаграм-сторінку. А замовити продукцію можна на сайті.

***

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться:
Актуально

Поддержка ветеранов и жилищный вопрос: о чем говорил начальник Луганской ОВА Алексей Харченко на первой пресс-конференции

Разбор

Бюджет Мариупольского городского совета за 2024-2025 годы: какой он и из чего состоит

Разбор

Кто из чиновников луганских администраций чаще всего был в командировках в прошлом году и сколько это стоило

Актуально

«Близькі»: образовательное сообщество, которое держит рядом семьи военных

Знай наших

«Ракета уничтожила дом, 600 медалей и 300 кубков»: как мастер гиревого спорта из Донецкой области возобновил карьеру на Волыни

История

Подвиг, который не угасает: как жители востока Украины участвовали в ликвидации Чернобыльской катастрофы

Важно

«Мы вывозим всех»: как «UAnimals» спасают животных с прифронтовой Донетчины

Актуально

Как работает образовательный центр «Вулик» для детей из пострадавших от войны громад

04 мая Воскресенье
11:59

Противник при поддержке авиации пытался штурмовать позиции ВСУ на Лиманском направлении

11:25

В Славянске в результате российской агрессии произошел пожар

11:10

Полиция зафиксировала 3 596 вражеских обстрелов по линии фронта и жилому сектору в Донецкой области

Полиция зафиксировала 3 596 вражеских обстрелов по линии фронта и жилому сектору в Донецкой области
10:55

В Константиновке в результате обстрелов повреждены линии газопровода и линии электросети

10:20

Враг сбросил авиабомбу на жилой массив Покровска

10:10

Россияне убили еще трех жителей Донецкой области

09:35

Воздушные Силы Вооруженных Сил Украины ударили по командному пункту россиян в районе Бахмута

Воздушные Силы Вооруженных Сил Украины ударили по командному пункту россиян в районе Бахмута
09:20

На Покровском направлении защитники Украины остановили 113 атак врага

09:00

ВСУ уничтожили еще 11 вражеских танков и 1340 оккупантов

03 мая Суббота
17:56

"Желтая Лента" показала весенние фотографии из оккупированного Луганска (фото)

"Желтая Лента" показала весенние фотографии из оккупированного Луганска (фото)
17:40

Энергетики вернули свет жителям 13 населенных пунктов Донетчины

17:22

Россияне "одевают" оккупированный Мариуполь в цвета "победы" (фото)

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: