
Резніков розповів, кого торкнеться амністія після деокупації Донбасу
Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що амністію після деокупації Донбасу потрібно робити обов'язково, але військові злочини і злочини проти людства під неї не підпадають.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Свого часу міжнародна практика говорила, що до 80-х років минулого століття будь-які військові конфлікти закінчувалися, як правило, тотальною амністією. Але група експертів ООН почала вивчати і заявила, що це не призводить до завершення конфлікту всередині країни, так як немає відповідей у людей, які постраждали в цьому конфлікті… Тому головна ідея дуже проста - амністію потрібно робити обов'язково, але військові злочинці, злочини проти людства, там є перелік, вони не підпадають під амністію ні в якому разі", - сказав Резніков.
Віцепрем'єр підкреслив, що амністія потрібна ще й для того, щоб інтегрувати громадян, які були під окупацією.
"Хтось сьогодні працює в школі, хтось у лікарні, в мерії, на пожежній станції, і так далі. Тому ми чітко говоримо, що з одного боку це співпраця з окупаційним режимом. Але чи підлягає воно покаранню в майбутньому? Ми вважаємо, що ні", - додав він.
За словами Резнікова, при питанні амністії будуть вводитися градації такі щодо тих, хто забезпечував життєдіяльність тимчасово окупованих територій, тих, хто був у складі окупаційних сил РФ, але не завдали шкоди життю і здоров'ю громадян, а також тих, хто був у складі вищого керівництва окупаційних сил.
Він зазначив, що процедура амністії буде визначатися в окремому законі, а проєкт закону про держполітику перехідного періоду лише визначає її основні положення. Зокрема, що безумовна амністія неможлива. Крім того, іноземців не будуть амністувати або звільняти від відповідальності.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.