
Проєкт "Прихисток" для ВПО припиняє дію з 1 вересня
Повідомлено про завершення проекту з компенсації витрат за тимчасове розміщення, перебування внутрішньо переміщених осіб "Прихисток".
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація
З метою допомоги внутрішньо переміщеним особам з житлом 19 березня 2022 року Урядом було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» «Прихисток».
Компенсація витрат за проєктом «Прихисток» власникам домогосподарств, які безоплатно розмістили внутрішньо переміщених осіб здійснювалася за кошти міжнародних донорів, зокрема у 2023 році Товариством Червоного Хреста Україна, у 2024 році — Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.
Обсяг виділеного фінансування УВКБ ООН в 2024 році — 15 млн дол. США.
Необхідно зазначити, що проєкт «Прихисток» став успішним прикладом співпраці центральних та місцевих органів державної влади з міжнародними партнерами.
У зв’язку з закінченням договорі між Мінреінтеграції з міжнародними партнерами та коштів міжнародних донорів вичерпані, на сьогодні виплати особам, які безоплатно розмістили внутрішньо переміщених осіб, в рамках проєкту «Прихисток» припиняються з 01.09.2024 року.
При цьому, за повідомленням Мінреінтеграції, враховуючи важливість зазначеного питання, Мінреінтгерації будуть вестися перемовини з міжнародними партнерами щодо надання таких виплат в майбутньому.
Наразі в державному бюджеті кошти на здійснення вказаних виплат не передбачені, але Урядом розглядається можливість продовження проєкту «Прихисток» у 2025 році.
Проєкт «Прихисток» направлений на надання фінансової підтримки з боку міжнародних донорів власникам домогосподарств, які тимчасово прихистили внутрішньо переміщених осіб у власних будинках.
Реалізацію проєкту «Прихисток» розпочато у 2022 році Міністерством розвитку громад та територій України, а з 2023 року контролюється Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Також: ілюзія відновлення: як росіяни брешуть про відбудову критичної інфраструктури на ТОТ сходу України
Також: "Триває десятий рік": історії молоді з Донеччини та Луганщини, в яких росіяни вкрали дитинство
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.