
Понад 1900 бійців з Азовсталі досі перебувають у полоні
У російському полоні перебувають не лише захисники з Азовсталі, яких налічується понад 1900, а також і багато бійців інших бригад. Ті, хто повернувся з полону, отримують від держави виплату у 100 тисяч гривень.
Про це, зокрема, зазначила народна депутатка Євгенія Кравчук в ефірі нацтелемарафону, повідомляє Східний Варіант.
Для колишніх полонених також передбачене проходження реабілітації, лікування, психологічна допомога.
У квітні був проголосований законопроєкт, яки вже став законом, про можливість демобілізації тим, хто був у російському полоні.
Як зазначила нардепка Оксана Савчук, досі дуже багато полонених, які так і не повернулися. «І не про всіх ми отримали зворотню інформацію від Червоного Хреста про те, що вони там є, хоча за попередніми даними, рідні стверджують, що вони у полоні», — сказала Савчук.
Вона наголосила, що від Мінветеранів очікується краща робота щодо тих, хто повернувся. «Ми вважаємо, що міністерство ветеранів і досі не може справитися з тими викликами, які стоять перед ними. Критично важливо, щоби нарешті у міністерстві були люди, які можуть ефективно працювати, і тоді гроші які закладені на реабілітацію, на помічників ветерана, якісніше використовувалися», — зауважує парламентарка.
За словами Михайла Цимбалюка, першого заступника голови комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, міжнародні партнери не виконали свої зобовʼязання. «І ми вимагаємо тиску міжнародної спільноти на державу-агресора щодо повернення всіх військовополонених азовців і всіх інших полонених додому», — підкреслив Цимбалюк.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.