
Переселенець розповів про досвід будівництва власного будинку в селі за кредитною програмою
Переселенець Ігор Хлистун взяв кредит під 3% на 150 тисяч гривень на будівництво будинку в селі за житловою програмою "Власний будинок".
Про це він розповів "Східному варіанту".
Ігор все життя пропрацював на шахті в Горлівці. Коли почалася війна, сім'я виїхала з рідного міста і перші два роки прожила в Запорізькій області. На одній з великих шахт, незважаючи на великий досвід роботи і раніше займану посаду начальника дільниці, Ігор працював звичайним робітником.
Несподівано його родині запропонували переїхати до Чернігівської області. Там він очолив охорону аграрного підприємства. Довгий час вони жили на знімному житлі. Тоді Ігор почав активно цікавитися програмами для переселенців і знайшов Чернігівський фонд підтримки будівництва в селі.
"На той момент там давали 150 тисяч гривень. Я підібрав невеликий будиночок, по суті, занедбаний. Я розумів, що я вже не повернуся додому, а купувати житло в райцентрі не хотів", - розповідає Ігор.

Так будинок виглядав спочатку/Фото: з архіву Ігоря Хлистуна
Ігор знайшов спадкоємця покинутого будинку, який у цей час жив у Харківській області. Вони змогли домовитися на комфортних для всіх сторін умовах, і будинок перейшов у власність сім'ї Ігоря. У місцевій раді приватизацію підтримали.
Отримані 150 тисяч грн Ігор витратив на заміну покрівлі та облаштування каркасу будинку. Ще близько 200 тисяч він вклав у реконструкцію з власних коштів.
"Без грошей від кредиту я б взагалі цим всім не займався. Це був як стартовий капітал", - розповідає переселенець.
Він взяв кредит на 10 років і щокварталу платить по 5 тисяч гривень.

Так будинок виглядає зараз, роботи ще йдуть/Фото: з архіву Ігоря Хлистуна
За оцінками Ігоря, подальші роботи з облаштування будинку займуть ще мінімум рік. Але вже зараз по фото видно, як перетворюється будинок. Крім будинку є ділянка для городу і саду.
У майбутньому Ігор не виключає, що сім'я може туди переїхати. Йому навіть пропонували взяти участь у виборах голови територіальної громади, але поки що переселенець відмовився.
Читайте: Купити, побудувати, взяти кредит. Найповніший гайд про житлові програми для переселенців
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.