
Кравчук назвав ознаки порушення РФ Договору про нерозповсюдження ядерної зброї
Блокування доступу інспекторів МАГАТЕ до ядерного матеріалу на тимчасово окупованих територіях - це ознаки свідомого порушення Російською Федерацією Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Заявив голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на ТКГ
У зв’язку з невирішеністю питання доступу інспекції МАГАТЕ на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях України для перевірки стану ядерних матеріалів на кількох об’єктах українська сторона в черговий раз порушила це питання в рамках ТКГ.Л.Кравчук привернув увагу Спецпредставника Глави ОБСЄ пані Х.Ґрау до того, що єдиною причиною ненадання нашій державі розширеного висновку за результатами застосування гарантій МАГАТЕ в нашій державі у 2020 році стала неможливість проведення інспекції МАГАТЕ на тимчасово окупованих територіях через блокування РФ вирішення цього питання по суті.
Україна виходить з того, що блокування доступу інспекторів МАГАТЕ до ядерного матеріалу на тимчасово окупованих територіях - це свідоме перешкоджання роботі міжнародної організації з боку РФ, а у поєднанні з триваючою мілітарізацією Кримского півострова такі дії містять чіткі ознаки порушення Російською Федерацією Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Читайте також: як помирити людей після деокупації. Досвід країн, які через це проходять
Очевидним є те, що, перешкоджаючи діяльності МАГАТЕ в Україні, РФ дискредитує себе, в першу чергу, як член Агентства і, в другу, - як постачальник ядерних послуг та технологій до третіх країн.Незважаючи на готовність координатора та Робочої підгрупи з безпеки, російська сторона заблокувала запланований розгляд питання з розмінування ділянок, погоджених влітку 2020 року в рамках роботи безпекової підгрупи ТКГ.
Читайте також: ядерна зброя, ЄС і багато грошей: 7 міфів про НАТО, в які вірять на Донбасі
Українська делегації у ТКГ закликала російську сторону:
- розблокувати роботу КПВВ зі свого боку;
- повернутися до повного та всеосяжного режиму припинення вогню;
- узгодити план розмінування з графіком проведення ремонтних робіт на ключових об’єктах критичної інфраструктури поблизу лінії розмежування;
- створити безпечні умови для належного функціонування об’єктів, що забезпечують потреби цивільного населення.
Українська делегація продовжує наполягати на необхідності якнайшвидшого звільнення всіх осіб, утримуваних у зв’язку з конфліктом, та вживає всіх необхідних для цього заходів.
На жаль, наші пропозиції та ініціативи поки не зустрічають належної реакції російської сторони
Наша делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації таких заходів:
- дотримання режиму припинення вогню та вдосконалення координаційного механізму реагування на його порушення;
- повний і безумовний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб;
- звільнення утримуваних осіб;
- розблокування російською стороною роботи КПВВ;
- забезпечення надійного та безпечного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України з метою виконання свого мандата;
- якнайшвидше створення міжнародної групи експертів у тристоронньому форматі Україна-Росія-ОБСЄ для оцінювання екологічних ризиків від неконтрольованого затоплення шахт на тимчасово окупованих територіях.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.