
Каналізація, опалення, громадський транспорт, спорт: глава ЛОДА про проблеми Сєвєродонецька
Глава ЛОДА Сергій Гайдай розповів про системні проблеми Сєвєродонецька.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на інтерв'ю Сергія Гайдая телеканалу "Дом".
Так, глава ЛОДА розповів, що його призначили керувати областю трохи більше півтора року тому. Приїхавши в Сєвєродонецьк, за ці півтора року він зрозумів, що, на жаль, особливо розвитком міста раніше не займалися.
Тут потрібен такий монументальний підхід. Візьмемо глобальні речі. Система каналізації вся застаріла, все потрібно змінювати. Якщо ми будемо займатися тільки фасадами та висаджувати квіти, то кожен дощ показує, що місто просто тоне.
Коли ми порушили питання щодо модернізації банально ливнівок, то з'ясувалося, що тут досі працює система не ливнівок, а збору води в місткості, й потім звідти відкачують. Ну, це якесь минуле століття. Тому зараз робимо на цьому акцент.
Візьмемо систему теплопостачання. Теж усі системи старі, всі прогнилі. Дуже часто відбуваються аварії, які намагаються просто латати. Це все потрібно змінювати, просто змінювати комплексно.
Візьмемо систему громадського транспорту. Ось тролейбуси. Безумовно, відмінний вид транспорту для жителів. Але ККД зменшується з кожним не те що роком, а з кожним місяцем. Бо вся система, всі мережі застарілі. Скрізь ідуть втрати електроенергії, техніка постійно ламається.
Десь немає місць для відпочинку людей як таких. Хороші, яскраві, сучасні місця відпочинку відсутні.
Візьмемо спортивний напрям. Льодовий палац — проблема, ДЮСШ — проблема, стадіони — проблема, парки, де можна відпочивати й займатися фізкультурою, — проблема, басейни — проблема.
Тобто за що не берися — всюди потрібно комплексно, стратегічно змінювати все.
Тому ми таким шляхом і пішли. Це довго. Бо проєкти, тендери, виділення фінансів — це все тривалі процеси.
Гайдай запевнив, що певний результат ми вже будемо бачити, починаючи з цього року. І далі з кожним новим роком ми побачимо просто вже великі системні зміни.
Давайте так: цього року майже через тиждень-два ми побачимо початок будівництва модернізації тролейбусного сполучення. Ми вже починаємо вести нову гілку Сєвєродонецьк — Лисичанськ — Рубіжне — Сєверодонецьк. Цього року ми повинні закінчити шматочок від Сєвєродонецька до залізничного вокзалу в Лисичанську.
Що стосується спорту. За допомогою фінансів, які залучає в місто народний депутат Олексій Кузнєцов, ми торік зробили в школах стадіони, цього року ще декілька стадіонів зробимо. Ми зробимо басейн у школі-колегіумі.
За гроші ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку, — ред.) ми почали вже ремонт басейну "Садко". Мене з "Садко" пов'язує взагалі велика історія, бо моя мама там тренувала дітей, я сам там навчився плавати. Це єдиний великий хороший басейн.
Ми покращуємо зараз спортивну інфраструктуру взагалі в усій області. Ми — одна з шести пілотних областей, де буде здійснюватися модернізація з проєкту президента "Здорова Україна". В межах цієї програми в усій області цього року ми зробимо 52 спортивні майданчики. Абсолютно нові, типові, площею 140 кв. м. У 2022 році ми закінчимо, й усього буде 215 таких спортивних майданчиків. Басейн у колегіумі ми закінчимо, "Садко" ми закінчимо. Ще два додаткових стадіони ми побудуємо.
Цього року ми презентуємо проєкт нового парку в центрі міста. Цьогоріч ми його почнемо, можливо, навіть встигнемо закінчити — але це залежить від залучення коштів.
Нам допомагає Юрій Голік, Кирило Тимошенко, підприємці з Дніпра. І ми побудуємо в Сєвєродонецьку Алею слави, про що довго говорили в Офісі президента. І ось нам хлопці допомогли, й ми реалізуємо цей проєкт. Старт проєкту почнеться десь у серпні. Я думаю, що за 3 місяці ми його зробимо. Він буде такого самого плану, як і в Дніпрі. Я був там, подивився — мені дуже сподобалося.
Тобто місто побачить за два роки вже такі глобальні позитивні зміни.
До того ж ми обов'язково закінчимо у 2022 році реконструкцію дамби в смт. Борівське, яку почали цього року. Ми модернізуємо систему наповнення озера Чисте. Також зараз розробляють проєкт із вдосконалення території, будівництва об'єктів для відпочинку навколо озера Чисте. Це і саме озеро прочистити, зробити доріжки — як пішохідні, так і бігові, велосипедні. До того ж це відеоспостереження, лавочки, місця, де будуть розташовані нормальні кафе, а не просто хаотично стояти якісь кіоски. Також обговорюємо, щоб врахувати всі моменти щодо інклюзії.
Ми в області взагалі робимо акцент на інклюзії. Наприклад, проєкт першої леді Олени Зеленської з модернізації шкільних їдалень — тут ми теж обов'язково робимо акценти на інклюзії. За декілька років ми закінчимо облаштування всієї системи інклюзії, це не тільки пандуси або підйомники, це і туалети, умивальники. І це не тільки школи, а всі установи. Наприклад, у спортивних об'єктах це візьмуть до уваги зокрема і для душових.
Читайте також: У Сєвєродонецьку відсвяткували День визволення від НЗФ: фото з концерту та виставки
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.