
Денісова зустрілася з новим Координатором гуманітарної підгрупи ТКГ: обговорили відкриття КПВВ і обмін полоненими
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова зустрілася з новим Координатором гуманітарної підгрупи ТКГ від ОБСЄ Шарлоттою Реландер.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на заяву Людмили Денісової.
Так, омбудсвумен поділилася попереднім досвідом взаємодії з представниками ОБСЄ в Тристоронній контактній групі та наголосила на тому, що кількість незаконно ув’язнених та полонених громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей постійно зростає. У порівнянні з серпнем 2020 року вона збільшилась на 57 осіб (з 235 до 292). Ще 258 людей вважаються зниклими безвісти.
Наші громадяни піддаються тортурам та нелюдському поводженню, внаслідок чого стан їхнього здоров’я невпинно погіршується. Обмін у форматі «всіх на всіх» відповідно до Мінських домовленостей загальмовано російською стороною.
Залишається складною і ситуація щодо переведення засуджених осіб, які до початку російської окупації були затримані або засуджені в Донецькій та Луганській областях.
Денісовою з тимчасово окупованих територій переведено 386 засуджених для подальшого відбування покарання на контрольованій Україною території, 250 з них вже звільнено. Наразі на переведення чекають ще 450 громадян України, серед них 70 – довічників. Втім, з вересня 2019 року передача засуджених з ОРДЛО не здійснюється через відсутність згоди підконтрольних РФ окупаційних адміністрацій.
У судах на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишаються 220 кримінальних справ відносно 235 осіб. Передача цих справ є вкрай необхідною, адже через їх відсутність, українські суди не можуть розглянути апеляційні та касаційні скарги громадян, чим порушується право на справедливий суд.
Вона також звернула увагу, що із 7 КПВВ на Сході України працюють лише 2, решта – блокуються окупаційною владою. Це призводить до порушення прав мешканців тимчасово окупованих територій на вільне пересування, отримання соціальних виплат та вступу до закладів вищої освіти на підконтрольній Уряду України території.
Шляхом примусової паспортизації країною-окупантом вже видано понад 600 тисяч паспортів РФ. У разі незгоди отримати такий паспорт, медики, вчителі, працівники підприємств можуть залишитися без роботи.
Висловила сподівання на плідну співпрацю з Шарлоттою Реландер на посаді Координатора гуманітарної підгрупи ТКГ від ОБСЄ з метою вирішення гуманітарних питань мешканців тимчасово-окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб, пошуку зниклих безвісти та негайного звільнення цивільних заручників та українських військовополонених.
Читайте також: РФ нав'язує свої паспорти жителям ОРДЛО, щоб претендувати на українські території, - правозахисник
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.