
Де переселенці можуть отримати гуманітарну, юридичну та психологічну допомогу
У центрі та на заході України працюють гуманітарні хаби релокованих територіальних громад Донеччини та Луганщини. Переселенці можуть отримати тут різні послуги.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Гуманітарни хаби релокованих громад
Переселенці можуть отримати тут різні послуги. Одна й найпопулярніших — гуманітарна допомога. Зазвичай це харчові продукти, які щомісячно видаються на переселенця чи родину. У пакунок входять крупи, макарони, борошно, тушковане м’ясо, печиво, консерви, цукор, кава та чай. До гігієнічних наборів — мило, шампуні, пральний порошок, зубна паста, зубні щітки, гелі для душу. Однак зараз через брак міжнародної допомоги гігієну в хабах видають нечасто.
Юристи та юристки на базі хабів надають правові консультації. Наприклад, готують позивні заяви, скарги, запити до державних органів, супроводжують у судах, захищають людей, консультують. Усі первинні юридичні послуги є безплатними.

У хабах для переселенців приймають спеціалісти Центру надання адміністративних послуг. Переселенці дізнаються інформацію щодо відновлення персональних, отримання довідки переселенця, оновлення даних для військовозобов’язаних громадян та громадянок України. Можна попросити витяг про реєстрацію місця проживання, дізнатися про відшкодування за пошкоджене майно та подати про це заяву.
Додатково в гуманітарних хабах працюють психологи, щоби підтримати емоційний стан переселенців після пережитих подій. Фахівці проводять індивідуальні та групові консультації, допомагають впоратися з тривогою, втратою, адаптацією до нових умов життя.
- Перелік хабів Донецької області
- Контакти Донецької ОВА: 0 800 507 506
- Перелік хабів Луганської області
- Контакти Луганської ОВА: 0 800 332 475
Волонтерська спілка «ПОРУЧ»
Волонтерська спілка «Поруч» із 2022 року допомагає мешканцям прифронтових територій та переселенцям. Станом на зараз пакунки видаються переселенцям, які офіційно зареєстровані як ВПО, та які залишили зону проживання через бойові дії не раніше трьох місяців до дати подання заявки. Вони можуть отримати харчові продукти, засоби гігієни, одяг, меблі (за наявності).
Заявник має бути переселенцем із зон активних бойових дій або тимчасово окупованих територій: Донецька, Луганська, Харківська, Херсонська, Запорізька, окремі регіони Миколаївської, Сумської та Чернігівської. Необхідні документи для отримання допомоги: паспорт або інший документ посвідчення особи, довідка ВПО, реєстрація в Києві.
Усі заявки проходять перевірку, включаючи підтвердження походження із зазначених регіонів та відповідність датам переміщення та реєстрації. Термін перевірки запиту до 14 календарних днів.
Подати заявку на гуманітарну допомогу можна за посиланням.
Контакти волонтерської спілки «Поруч»: +38 (098) 361–23–92
БФ «Схід SOS»
Благодійний фонд «Схід SOS» працює з 2014 року та спрямовує свою діяльність на підтримку українців зі східних регіонів, які постраждали від збройної агресії росії. У фонда працює контакт-центр, на який оператори приймають заявки на евакуацію, розселення, виїзд психосоціальної бригади та документування воєнних злочинів. За необхідності оператори фіксують звернення та передають його юристам фонду для правової консультації.
«Схід SOS» надає продукти та гігієнічні набори для переселенців, жителів деокупованих і прифронтових територій.
Контакти «Схід SOS»:
- Електронна пошта: [email protected]
- Кол-центр: 0 800 332 614
- +38 099 710 48 72
- +38 099 311 53 14
Читайте повністю, де можна отримати допомогу у матерілі: Гуманітарна допомога для переселенців: куди звертатися і що потрібно знати
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.