
Британський генерал розповів, що саме визначить закінчення війни в Україні
Те, що станеться в Україні, буде еталоном того, як країни готуватимуться до наступного конфлікту.
Про це написав в колонці для The Economist британський генерал сер Річард Берронс.
"Вторгнення в Україну є наочною ілюстрацією того, що природа війни ніколи не змінюється. Це такий самий ірраціональний, жорстокий, дикий, безмежний і розчарувальний аспект життя, яким він був з того часу, як людина вперше взяла в руки палицю і використала її проти свого товариша. Коли люди воюють, знаючи, що на карту поставлено їхнє особисте виживання, виживання їхніх сімей, громад і країн, не існує непорушних законів чи кордонів, які обмежують те, що може бути зроблено для виживання та перемоги", - зазначає генерал.
"Переможцем може стати той, хто виграє гонку за дешеві точні технології. Ні росія, ні Україна не почали із запасів ракет, необхідних для підтримки початкових темпів використання протягом більше ніж кількох місяців. Жодна зі сторін не має промислових можливостей для достатньо швидкого збільшення виробництва ракет, щоб задовольнити попит. Тож натомість почали випускати високоточні дрони. Іранський Shaheen-136, який поставляється в росію по 20 000 доларів за постріл, набагато дешевший, ніж 1 мільйон доларів, який можна заплатити за крилату ракету (хоча росія теж намагається купувати ракети). Також можна швидко виготовити величезну кількість таких дронів. Будь-яка сторона зможе збільшити свої поставки дорогих ракет і в той самий час отримає перевагу", - заявляє Берронс.
За словами Берронса, війна в Україні є демонстрацією того, як змінюються характеристики конфлікту в ХХІ столітті. Правда, це не Америка і Китай борються своєю наддержавною силою і технологіями. Але з точки зору високих ставок і швидкості конкурентних інновацій, це все одно захоплює дух. І ці інновації є частиною військового оркестру, який розвивається, залучаючи гравців і диригентів, які навчаються по ходу. Те, що станеться в Україні, стане еталоном того, як країни готуються до наступного великого конфлікту та борються з ним.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.