UA
UA RU
18 Квітня 2025, 13:45
5704
«Розширюємо можливості»: як жінки Донеччини можуть безплатно навчитися промислових професій
Розбір

«Розширюємо можливості»: як жінки Донеччини можуть безплатно навчитися промислових професій

На Донеччині запрацювала програма із навчання жінок професіям, у яких вони традиційно були недостатньо представлені. Охочі можуть безплатно вивчитися на нову спеціальність, а після — гарантовано працевлаштуватися. Східний Варіант дізнався про все докладніше у Донецької обласної служби зайнятості

З початком повномасштабного вторгнення на ринку праці Донеччини та всієї України не вистачає спеціалістів. Про це розповідає начальник Управління реалізації програм Донецького обласного центру зайнятості Олег Климович. Не вистачає професій,фф на які традиційно вважалися «чоловічими». Роботодавці висловили готовність залучати на промислові посади жінок, а українки все активніше відгукуються на такі вакансії. Виникає потреба в професійному навчанні.

Безплатне навчання новій професії з гарантованим працевлаштуванням

Програма із навчання жінок промисловим професіям запрацювала наприкінці 2024 року. Зараз на Донеччині набрали вже першу групу, яку навчатимуть за спеціальністю «машиністка-трактористка сільського/лісогосподарського виробництва». Жінки протягом 3–4 місяців навчатимуться в Олександрівському професійному аграрному ліцеї Донецької області, після цього їх працевлаштують. Навчання безплатне, його вартість покриває держава обсягом 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (30 тисяч гривень).

Згідно з проєктом, жінки можуть навчатися 31 професії, у яких раніше були недостатньо представлені. Це водійка трамвая/тролейбуса/навантажувача, верстатниця широкого профілю, електрогазозварниця, електромонтерка, машиністка екскаваторів/кранів/кранів металургійного виробництва, монтажниця систем утеплення будівель, операторка котельні, помічниця машиніста електровоза/тепловоза, столярка, токарка, трактористка, фрезерувальниця тощо.

жінки Донеччини
Фото ілюстративне. Джерело: vidomosti-ua.com

Професії обрані не просто так, розповіли в службі зайнятості. Попередньо провели опитування більш ніж 150 роботодавців, щоб виявити напрямки, у яких сьогодні найбільше не вистачає фахівців.

«Однією з переваг цієї програми є можливість навчання жінок, які не мають освіти. Достатньо наявності документа про базову або повну загальну середню освіту, щоби почати навчання. Головна умова — жінка має бути застрахованою. Тобто вона, або роботодавець мають внести страховий внесок», — розповідає Олег Климович.

Жінки навчатимуться в закладах освіти Донецької області. Проїзд та проживання в іншому місті під час навчання не компенсується.

Протягом 15 календарних днів після завершення навчання роботодавець мусить працевлаштувати випускниць.

Як це працює?

У рамках програми жінка може отримати первинну професійну підготовку, перепідготовку або професійне навчання.

Робота проєкту починається, коли роботодавець визначається із потребою в навчанні фахівців. Із заявою він звертається до центру зайнятості, у результаті чого укладається договір про професійне навчання між центром зайнятості, роботодавцем і жінкою. Після завершення навчання роботодавець мусить забезпечити виробничу практику та працевлаштувати випускниць.

У цей час жінки можуть звертатися до Донецької обласної (чи місцевої) служби зайнятості щодо участі в програмі. Вона обирає професію, заклад освіти, подає заяву та укладає договір. Після навчання жінка отримує робоче місце.

«Сьогодні, коли ринок праці відчуває гостру нестачу кваліфікованих кадрів, особливо у сферах, де традиційно переважали чоловіки, служба зайнятості пропонує ефективне рішення. Програма дозволяє роботодавцям отримати кваліфікованих фахівців, навчання яких частково або повністю фінансує держава, що заощаджує кошти підприємства. Розширюючи можливості для жінок, представники бізнесу демонструють соціальну відповідальність і розв'язують проблему кадрового голоду, отримуючи необхідних працівників», — підсумовує Олег Климович.

жінки Донеччини
Фото ілюстративне. Джерело: Економічна правда/Дмитро Ларін

Сьогодні, коли фронт на Донеччині нестабільний, а бої тривають, не можна відкидати загрози екстреної евакуації у випадку просування ворога. Через це жінки, які вивчилися на нові професії, ризикують втратити роботу. Олег Климович пояснює:

«Ми всі віримо в Збройні сили України, підтримуємо їх, віримо, що фронт не просунеться, і лихо омине наші міста. У рамках цієї програми роботодавець зобовʼязується працевлаштувати жінок. На моє переконання, якщо, наприклад, трактористки із роботодавцем перейдуть працювати в Дніпро, це вже буде добре. Тому що жінки залишаться з роботою, а роботодавець збереже кадри».

Невіддільною частиною працевлаштування жінок на промисловій професії має стати контроль гідної оплати її праці. Тож у такій програмі непоганим доповненням може стати контроль рівної зарплати для чоловіків та жінок.

Олег Климович прокоментував, що контроль за умовами розміру оплати праці жінок програмою не передбачено: цим питанням займається Державна служба України з питань праці.

За додатковими питаннями можна звертатися на Гарячу лінію Державної обласної служби зайнятості: 0 800 33 61 67

Офіційний сайт

***

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

асоціація лого

Читайте також: Гуманітарна допомога для переселенців: куди звертатися і що потрібно знати

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
Актуально

Підтримка ветеранів та житлове питання: про що казав начальник Луганської ОВА Олексій Харченко на першій пресконференції

Розбір

Бюджет Маріупольської міської ради за 2024–2025 роки: який він та із чого складається

Розбір

Хто з посадовців луганських адміністрацій найчастіше був у відрядженнях минулого року та скільки це коштувало

Актуально

«Близькі»: освітня спільнота, що тримає поруч родини військових

Знай наших

«Ракета знищила будинок, 600 медалей та 300 кубків»: як майстер гирьового спорту з Донеччини відновив карʼєру на Волині

Історія

Подвиг, який не згасає: як мешканці сходу України брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи

Важливо

«Ми вивозимо всіх»: як «UAnimals» рятують тварин із прифронтової Донеччини

Актуально

Як працює освітній центр «Вулик» для дітей з постраждалих від війни громад

03 Травня Субота
17:52

"Жовта Стрічка" показала весняні світлини з окупованого Луганська (фото)

"Жовта Стрічка" показала весняні світлини з окупованого Луганська (фото)
17:36

Енергетики повернули світло жителям 13 населених пунктів Донеччини

17:17

Росіяни "одягають" окупований Маріуполь у кольори "побєди" (фото)

16:59

У Добропіллі на Донеччині роздали понад 1,4 тис. продуктових наборів (фото)

16:39

Від початку доби на фронті вже відбулися 123 бойових зіткнення: де найбільше

16:15

У релокованій до Харкова рубіжанській лікарні діють 2 мультидисциплінарні команди психіатричної допомоги

15:48

Горбунов розповів про наслідки сьогоднішніх російських обстрілів Костянтинівки (фото)

15:36

В окупованому Маріуполі росіяни відкрили "історичний парк" без історії України

15:06

Вогнеборці з Луганщини ліквідували пожежі на Харківщині (фото)

Вогнеборці з Луганщини ліквідували пожежі на Харківщині (фото)
14:50

Наступного тижня у Слов'янську та Черкаському обмежуватимуть газопостачання: деталі

14:35

5 травня у Хмельницькому переселенцям з Луганщини нададуть роз'яснення з пенсійних питань

14:20

Минулої доби окупанти 57 разів завдали ударів по населених пунктах Донеччини: де палали пожежі (фото)

Минулої доби окупанти 57 разів завдали ударів по населених пунктах Донеччини: де палали пожежі (фото)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: