
Головне — команда. Як з "місця для посиденьок" зробити туристичну фішку міста
Команда дівчат зі Старобільська відкрили арткафе. І за кілька місяців воно перетворилося з кав'ярні для «своїх» на заклад, який знають всі люди в регіоні.
Історію успіху дізнався «Східний варіант».
Старобільські Музи
Музи. Так називають себе кілька дівчат з міста Старобільськ, що на Луганщині. Творчі особистості збираються разом, щоб обговорити, як зробити місто яскравішим і кращим.

Віра Шевченко — одна з них. Розповідає, що ідея відкрити кафе прийшла випадково.
«Нам просто потрібно було місце, де ми могли б разом зібратися, обговорити свої питання, похвалитися своїми досягненнями, будувати плани. Хотіли, щоб це був центр міста і нестандартний заклад, не як у всіх. Вирішили довго не думати, а відкрити кав'ярню. Ми всі самодостатні, тому просто “скинулися” грошима і відкрили», — ділиться дівчина.

Якщо для себе, вирішили «Музи», то тільки найкраще.
«Наша фішка — це найкраща кава і найкращі десерти в місті. Зерна вищої якості, приготовані за особливими рецептами. Кожна кава — з історією. Але залишу невелику інтригу. Історії розповімо, коли приїдете і спробуєте. Десерти ж готує професійна кондитерка, одна з Муз. Так що можна сказати, що основні наші “фішки” — це людяність, душа закладу, кава та авторські десерти, яких ніде немає в місті. Готує їх кондитерка прямо на місці за своїми власними рецептами», — розповідає Віра.
Однак не хлібом єдиним, як то кажуть.
12 стільців як частина Старобільських легенд
Напевно, кожен мешканець Старобільська знає рядки:
«О пів на дванадцяту з північного заходу, з боку села Чмаровки, в Старгород увійшов молодий чоловік років двадцяти восьми. За ним біг безпритульний … »
Зв'язок Старгорода з «12 стільців» зі Старобільськом складно не помітити. Ця легенда давно і міцно осіла в менталітеті місцевих жителів і не тільки. Не виняток і «Музи».

«Якось гуляючи містом та обговорюючи концепцію майбутнього кафе, ми прийшли до висновку, що більш слушного антуражу придумати складно. І вирішили врешті-решт працювати над цією ідеєю. Ідею допрацьовувала кожна Муза. Вносила свою лепту. Вероніка Антонеко, власниця модного дому, запропонувала повісити стільці прямо на фасад будівлі. У нас така об'ємна вийшла реклама. Іра Базикіна, художниця, прикрасила наше приміщення картинами. На них Остап Бендер, Кіса Вороб'янінов, і недавно з'явилася мадам Грицацуєва. Дуже тематично та атмосферно вийшло», — описує дизайн нетипового кафе Муза.
Всього в організації 15 дівчат. Кафе займаються четверо з них. Кожна веде свій напрямок по кафе, розповідає Віра.
«Хтось займається просуванням в соціальних мережах, хтось займається організаційною роботою, хтось робить десерти, хтось веде програми. У нас — команда. Найголовніше — це підтримка», — пояснює вона.

З кав'ярні в арткафе
Починаючи з літа дівчата на літньому майданчику в кав'ярні стали проводити тематичні заходи.
«Гра в мафію, гра “кам'яна квітка”, фільми показували. Співпрацювали також з фестивалем “Аура міста”. Вони у нас проводили кілька заходів. Потім у нас була зустріч з поетесою, зустріч з художниками. У нас знімали тематичний кліп навіть. Як Ільф і Петров зайшли до кав'ярні, дуже гарно вийшло», — згадує Віра.

Самі дівчата теж розробляють власні розважальні програми. Звичайно ж, в дусі «12 стільців»:
«Дівчата підготували танець в дусі 20-х років, в дусі твору. У нас, взагалі вийшов такий симбіоз: і Музи, і стільці, і творчість. Кожен може проявити себе. Ми підтримуємо один одного. Допомагаємо в розкритті талантів. “12 стільців” — це не лише про кав'ярню».
Зараз дівчата працюють над планом туристичної привабливості рідного міста.
«Є над чим працювати. І ми готові до співпраці з будь-якими організаціями максимально. Тому що, виходячи з нинішніх реалій, місцевий туризм, туризм усередині України буде розвиватися. Тому ми в цьому напрямку теж думаємо. У нас в команді є люди, які орієнтуються в пішому туризмі, зеленому туризмі, спорті, йозі, організації екскурсій і заходів. У нас вже є план на наступний рік. Залишилося його реалізувати», — ділиться планами Віра.
Вже сьогодні «12 стільців» — туристична родзинка в центрі Старобільська.
«До нас приходять туристи подивитися на інтер'єр, поспілкуватися з дівчатами. Нещодавно ми зробили таку імпровізовану сувенірну крамницю. Там вироби, які характеризують Старобільськ, і кожен охочий може взяти собі фігурку на пам'ять. Тому можна з упевненістю сказати, що ми працюємо над посиленням бренду міста», — резюмує Віра.
Читайте також: На вихідні — у Старгород
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.