
Краса, спілкування і новий досвід: як переселенка з Донеччини організовує у Франківську естетичні бранчі для дівчат
Внутрішні переселенці, які вимушено покинули рідні міста через війну, стикаються з різними проблемами в населених пунктах, куди переїхали. Однією з проблем є соціалізація. Переїхавши в незнайомі їм громади, люди намагаються знайти нових друзів та розширити своє коло спілкування. Та іноді переселенцям важко завести нові знайомства через різні причини: то через брак часу, то через сором'язливість тощо.
Щоб дівчата-переселенки могли знайти подруг і отримати нові знання, в Івано-Франківську вже рік проводять різні тематичні заходи, переважно бранчі. Їхньою організацією займається переселенка зі Слов'янська Ніка Перепелиця. Як прийшла ідея об'єднувати дівчат і як естетичні заходи допомагають переселенкам шукати друзів, Ніка Перепелиця розповіла Східному Варіанту.
Усе почалося з коментарів у тіктоці
Ніка Перепелиця родом з міста Слов'янськ Донецької області. До початку повномасштабної війни вона працювала комунікаційною і проєктною менеджеркою центру громадянського суспільства “Друкарня”. На початку березня 2022 року команда вирішила виїхати зі Слов'янська до Івано-Франківська.
Пів року тому Ніка Перепелиця залишила роботу в “Друкарні” і тепер працює над створенням різноманітних цікавих заходів для переселенок і місцевих жительок Івано-Франківська. Проводити їх вона почала влітку минулого року. Головною метою дівчини тоді було завести нові знайомства і створити якісне жіноче ком'юніті.
“Ідея проведення бранчів зародилася з мого бажання знайти собі нове коло знайомств. У мене, як і в багатьох людей, які переїхали, не було тут ні подруг, ні спілкування. Всі мої друзі або залишилися у Слов'янську, або роз'їхалися по різних містах. Так у мене і виникла ідея створити таке собі ком'юніті жінок-переселенок і місцевих в Івано-Франківську. Ця ідея спрацювала і продовжує працювати до сьогодні”, — каже Ніка Перепелиця.

Знайти охочих відвідати бранчі в Івано-Франківську було не складно. Як виявилося, в місті проживає багато переселенок, які б хотіли знайти собі нових подруг. Про своє бажання дівчата писали в коментарях під відео Ніки в тіктоці. Побачивши, що дівчата бажають соціалізації і спілкування, вона вирішила допомогти їм і об'єднати всіх охочих до нових знайомств.
“Я веду тікток про життя переселенки, і він дуже активно почав розвиватися саме в той час, коли в мене з'явилася ідея проводити бранчі. Під моїми відео дівчата писали, що вони переїхали з різних міст і в них немає спілкування, а також запрошували інших дівчат на каву. В один момент я помітила, що цих дівчат стало прям дуже багато, в мене було десь 200-300 плюс-мінус однакових коментарів. Так я і вирішила всіх цих дівчат зібрати разом”, — згадує Ніка Перепелиця.
Свій перший бранч Ніка організувала в червні минулого року. Це був камерний красивий захід у фотостудії, де зібралися п'ятеро дівчат. Вони відпочили в естетичній атмосфері, отримали нові знання і познайомилися одна з одною.

“Перший бранч був на тему самопрезентації та ведення соцмереж. Я його проводила за своєю професійною діяльністю — я викладаю різні курси з ведення соцмереж. Та для мене було дуже важливо, окрім того, що дати якусь користь, зробити красивий простір, естетичний захід. Я накрила стіл, замовила різні круасани, смаколики, подала чай у красивих сервізах. Також на захід я запросила знайому фотографку, яка зробила нам гарні світлини. Все було дуже красиво, а головне корисно — ми знайшли для себе нові знайомства і нові спілкування”, — розповідає Ніка Перепелиця.

“Естетика важлива, бо вона додає краси в буденність”
Переважна більшість заходів, які Ніка Перепелиця організовує для жінок, — бранчі. Це такий формат івентів, де дівчата в невимушеній атмосфері можуть поговорити за чашкою чаю чи кави, а також взяти участь в майстер-класі чи прослухати якусь лекцію. Такий формат дуже зацікавив дівчат, оскільки раніше в Івано-Франківську подібних заходів не проводили.
“Я обрала формат бранчу, бо мені хотілося робити щось красиве і естетичне. І плюс до цього, ніхто у Франківську раніше цього не робив. На сьогодні в місті вже є окремі організації, які займаються плюс-мінус тим самим, але на той момент, рік тому, нічого такого не було. Ну і ще одним фактором, чому я обрала цей формат є те, що він простіший в організації. Наприклад, якщо ми беремо якусь конференцію, вечірку чи якийсь інший більший формат, то він, відповідно, потребує більше часу і більшої кількості залучених людей, партнерів. На той момент у мене не було таких можливостей, тому я почала саме з бранчів”, — каже Ніка Перепелиця.

Однією з головних складових бранчів є естетика і краса. Сама організаторка заходів зазначає, що її бранчі виглядають як на картинці в Pinterest.
“Я по собі відчуваю, що дівчата, в першу чергу, приходять не лише за спілкуванням і знайомствами, а і за тим, щоб вийти зі своєї рутини. Багато хто згадує про минуле життя, і це нормально. Я сама час від часу згадую 2018-2019 роки, коли ми робили заходи у Слов'янську — дуже красиві, масштабні події, різні фестивалі, літні пікніки, концерти. І багато дівчат говорять про те, що їм теж не вистачає цього — краси в буденності та можливості просто відволіктися. На перших моїх заходах, які я робила, до мене підходили дівчата і розповідали, що вони або в гуртожитку живуть і нікуди не виходять за його межі, або в маленькій квартирі десь на околиці міста, не виходять з дому, бо працюють віддалено. Тобто, складалося розуміння, що вони відірвані від реальності, а мої бранчі стали для них свіжим ковтком повітря, чому я дуже радію”, — ділиться Ніка.

Присутня на бранчах і естетика Івано-Франківська.
“Івано-Франківськ саме по собі місто, яке дуже сильно відрізняється від міст на сході та півдні України. Це дуже маленьке, культурне, естетичне місто. Коли я вперше приїхала у Франківськ у 2021 році, я почула таке словосполучення серед дівчат, як “піти на променад”. Це означає, що дівчата ввечері у п'ятницю або суботу красиво вбрані гуляють містом та йдуть разом випити кави чи посидіти в закладі. І цю таку естетику, яка за цим містом закріпилася вже досить давно, мені хотілося додати й у свої події. Тому воно все склалося разом: і бажання зробити свою буденність більш яскравою, і бажання подарувати дівчатам свято і бажання зробити для них красивий вечір у форматі того міста, в якому ми живемо”, — ділиться організаторка бранчів.

Щоразу різна тематика і різні локації
Тематика заходів, які організовує Ніка, різноманітна. До проведення бранчів вона також долучає експертів з різних сфер. Їх вона знаходить або через знайомих, або ж у соцмережах. Деякі спікери самі пропонують свої послуги та стають партнерами бранчів.
“Наприклад, нещодавно у нас був майстер-клас з ораторського мистецтва, був майстер-клас і робота з коучем-психологом. Особисто для мене важливо піднімати такі теми як турбота про ментальне здоров'я, боротьба з вигоранням тощо. Були в мене і більш прикладні бранчі, наприклад флористичний, на якому ми робили квіткову композицію спільно з флористичною студією. Було кілька бранчів по моїй професійній діяльності в соцмережах, по тіктоку. Також у мене було кілька нетворкінгів — один був на 10 людей, інший на 15”, — розповідає Ніка.

Локації проведення заходів також різні. Вони залежать від тематики заходу і мають відповідати певним критеріям — бути інстаграмними та запам'ятовуватися гостям.
“Взагалі я починала з кав'ярень. Це нормальний формат, багато хто і до сьогодні проводить заходи у кав'ярнях, ресторанах. Та дуже швидко цей формат мені набрид, адже я люблю сама декорувати простір, накривати стіл, замовляти кейтеринг. Все залежить від того наскільки ця локація відповідає моїм власним відчуттям і вимогам, і наскільки вона інстаграмна в тому числі. Для мене це дуже важливо. Важливо, щоб були красиві фото, відео. Важливо, щоб дівчата почували себе комфортно. Я намагаюся не шукати легких шляхів і все-таки знаходити щось цікаве, що буде запам'ятовуватися. Та й за рік у Франківську відкрилися кілька дуже цікавих просторів, де можна проводити заходи на будь-який смак. Тож пошук локацій став простішим”, — каже Ніка.

Наступним кроком стане проведення бранчів просто неба. Перший із них запланований на цю суботу. Він відбудеться в затишному франківському дворику.
“Скоро буде літо, і я збираюся організовувати заходи на вулиці. З цим трошки складніше, тому що відкритих майданчиків у місті небагато. В основному вони є десь за містом, і до них треба їхати, окремо замовляти трансфер для цього. Та нещодавно я знайшла дуже красивий дворик у центрі міста. Оскільки це приватна територія, я розшукала власників та запитала, чи можна в них на території провести подію. Вони дали згоду, і перша наша вулична подія відбудеться там”, — розповідає Ніка Перепелиця.
“Від дівчат неймовірний фідбек” — хтось їздить на сакури, а хтось займається танцями
Всі бранчі, які проводить Ніка, поділені на дві частини. Перша — це робота: якийсь майстер-клас, лекція, взаємодія зі спікером. І друга — знайомство, спілкування, спільні фото. Ця частина є найважливішою, адже на бранчі дівчата, в першу чергу, приходять за спілкуванням, а вже потім за знаннями чи новим досвідом.
Ніка каже, що завдяки бранчам дівчата-переселенки дуже швидко знаходять собі подружок. Вони об'єднуються у спільні компанії і разом проводять вільний час.
“Від дівчат просто неймовірний фідбек. Чесно кажучи, я навіть не очікувала такого. Після кожного бранчу чи нетворкінгу я роблю спільний чат, в якому дівчата мають можливість спілкуватися далі, запрошувати одна одну на каву і далі розвивати своє знайомство. Ось, наприклад, дівчата, які були в мене на бранчі пів року тому, тепер кожного тижня ходять разом на танці. Вони знайшли собі тренера, зібрали свою маленьку групу, і кожен тиждень ходять спочатку на танці, а після занять йдуть у кав'ярню. Ці ж дівчата навіть організували собі поїздку в Ужгород на сакури і разом круто відпочили. До цього вони всі розповідали, що абсолютно ні з ким не спілкуються, нікого не знають, і в них немає взагалі ніякого спілкування. А мій бранч допоміг їм все це знайти”, — розповідає Ніка.

Близько половини дівчат, які колись прийшли на бранчі Ніки, повертаються до них знову і знову.
“Дівчата є різні. Є ті, хто більш відкритий до спілкування, а є більш закриті, які на подіях більше мовчать, ніж говорять. Але потім в особистих переписках вони мені пишуть про те, що я дала їм поштовх до того, щоб вийти із зони комфорту. Також вони потім пишуть дівчатам, які їх зацікавили, і далі ходять разом на каву. Я дійсно бачу, що це ком'юніті розвивається, розширюється, і дівчата повертаються на мої події. Десь 50% дівчат повертаються до мене вдруге, втретє, вчетверте. Є дівчата, які були вже десь на половині бранчів так точно”, — ділиться Ніка Перепелиця.
У планах — бранчі, ретрит у Карпатах і масові заходи
За рік Ніка Перепелиця провела 13 бранчів у Івано-Франківську. Ще один провела в Києві. Це був експериментальний захід у великому місті.
Наймасовішим івентом була нетворкінг-вечірка на 35 людей. Там дівчата знайомилися між собою і обмінювалися контактами. Це було і з метою знайти подруг, і з метою знайти для себе партнерів або, наприклад, контакти хорошого майстра манікюру чи перукаря в Івано-Франківську.

У планах Ніки — організовувати більш масштабні заходи і залучати до них спікерів з великих міст.
“Мені б хотілося робити дійсно великі події, організовувати заходи на 50-100 людей. Загалом, в Івано-Франківську це можливо. Та для цього потрібно і багато фінансів, і значна партнерська допомога. Також я б хотіла провести якусь конференцію з теми ведення соцмереж, на яку б запросила якихось класних спікерів з Києва, зі Львова. Це поки що моя мрія, якщо думати про вихід за рамки бранчів”, — зазначає Ніка.
Та поки це всього лише мрії, дівчина фокусуватиметься на проведенні цікавих літніх заходів.
“Будуть виїзні заходи біля Франківська, в 10-15 кілометрах від міста. Там є дуже красиві літні сади, майданчики, тобто хочеться робити щось таке. Також я планую зробити ретрит у Карпатах. Я проводила один взимку, а тепер хочу провести влітку. Це формат дівич-вечірок, коли ми виїжджаємо в Карпати, живемо в якомусь мальовничому місці, гарному будиночку і відводимо 2-3 дні на розслаблення, спілкування, знайомство, вихід із зони комфорту. Тобто, в принципі всі події — це естетика плюс нове спілкування і якийсь новий досвід. У цьому форматі я й хочу розвиватися надалі та додавати вагоміші, масштабніші події”, — підсумовує Ніка Перепелиця.

Як відвідати бранчі
Якщо ви живете в Івано-Франківську і бажаєте відвідати якийсь захід, пишіть Нікі Перепелиці в інстаграм. Вона особисто розповість вам про розклад і анонси майбутніх заходів.
***
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Поліція зафіксувала 3 596 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору на Донеччині
У Костянтинівці внаслідок обстрілів пошкоджені лінії газопроводу і лінії електромережі
Ворог скинув авіабомбу на житловий масив Покровська
Росіяни вбили ще трьох жителів Донеччини
На Покровському напрямку захисники України зупинили 113 атак ворога
Повітряні Сили Збройних Сил України вдарили по командному пункту росіян в районі Бахмута

ЗСУ знищили ще 11 ворожих танків і 1340 окупантів
"Жовта Стрічка" показала весняні світлини з окупованого Луганська (фото)
