
У Дніпрі відкрили простір для переселенців
Простір “Little Mariupol” відкрив Кирило Долімбаєв у Дніпрі після початку повномасштабного вторгнення як пункт допомоги переселенцям. Сьогодні в місті функціонують вже чотири точки, в планах резиденції масштабування як в Дніпрі, так і в інших містах України.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Кирило виїхав з Маріуполя 26 лютого. Його попередили, що росіяни розшукують активістів Маріуполя і він евакуювався разом із родиною. Дружину, сина та двох собак довіз до українського кордону, вони рушили до Німеччини. А сам повернувся у Дніпро, щоб допомагати людям.
Разом із маріупольськими капеланами Кирило започаткував перший гуманітарний хаб у Дніпрі. Кирило згадує, що у 2022 році хаб обслуговував близько дві з половиною тисячі людей на день.

З часом Кирило задумався над тим, щоб надавати переселенцям послуги з реабілітації, а для цього потрібне було окреме приміщення. В хабі надавати такі послуги не було можливо, тому чоловік своїми силами винайняв приміщення за адресою вул. Гагаріна, 127 на правому березі Дніпра.
Так створився простір “Little Mariupol”. Кирило розповідає, що в ньому почали проводити різні події для переселенців.

“Там ми відродили безплатну громадську бібліотеку. Зараз в ній три з половиною тисячі книжок. Кожен може взяти почитати книжку без лишньої бюрократії, потрібен тільки номер телефону людини”, — каже Кирило Долімбаєв.
Наразі в Дніпрі є чотири точки резиденції “Little Mariupol”. Там проводяться різні майстер-класи, функціонує клуб української мови.
“Ми просуваємо саме українську культуру та українську спадщину: є майстер-класи з мотанкарства, писанкарства, витинанки”, — розповідає чоловік.
Усі події, які проходять в резиденції, є безплатними. Протягом 2022 року в “Little Mariupol” працював психолог, сьогодні тут можна отримати юридичну консультацію. Раніше переселенцям із тваринами надавали допомогу. Їх забезпечували кормом для тварин, також був готель для домашніх улюбленців, де можна було залишити тварину на деякий час, поки власники займались пошуком житла. Також в резиденції працювали лікарі: дантисти та гінекологи. Свої послуги вони надавали зі знижкою або безплатно.
Після відкриття громадського простору до нього почали докручувати бізнес. Тобто в резиденціях “Little Mariupol” працюють кав’ярні та заклади, де можна поїсти. На деяких точках в просторі представленні товари українських локальних виробників, які можна придбати.
“Будь-яка волонтерська ініціатива не може працювати без фінансування. А гроші нам потрібні були “на вчора”, гранти очікувати довго. Тому ми докручували й докручуємо зараз до кожної ініціативи бізнесову складову. Тим підтримуємо малий та середній бізнес, який виїхав з окупованих територій”, — пояснює Кирило Долімбаєв.
У резиденції “Little Mariupol” представленні як релоковані бізнеси, так і локальні. Тут можна з ними ознайомитись і придбати собі щось, що припало до душі. В резиденції працює 22 працівники, майже всі — переселенці з різних міст сходу України.
У Дніпрі резиденція розташована за адресами: пр. Гагаріна, 127; пр. О.Поля, 106; вул. О.Гончара, 15/17; пр. Д.Яворницького, 90.
Читайте повністю: "Спільнота Відновлення": як простір "Little Mariupol" запустив свою роботу в Дніпрі
“Спільнота Відновлення” — засноване Східним Варіантом ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.