
Для ветеранів АТО і переселенців відкрилися курси зі створення власного бізнесу
В Україні стартував освітній проєкт для ветеранів та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які хочуть відкрити свою справу. Особливість програми - в ній беруть участь подружні пари. На чотиримісячний курс набрали 25 сімей з різних регіонів України.
Заняття проходитимуть онлайн, навчання займе 4 місяці, повідомляє «Дом».
Учасники бойових дій, подружжя Старшонів із Закарпатської області після багаторічної служби в армії вирішили повернутися до цивільного життя і відкрити свою справу.
"Я так само, як чоловік, ми пройшли АТО, учасники бойових дій. Чоловік починав з перших днів війни, а я пішла в 2016 році і по теперішній час, в цьому році ще була там. Хочеться щось, щоб реалізувати себе в іншій сфері, на громадянці. Все будемо робити зараз для майбутнього наших дітей і нашої сім'ї", - розповіла учасниця проєкту Алла.
У подружжя вже є ідея для сімейного бізнесу. Його планують вести разом з дітьми.
"Ми хочемо зробити магазин-ресторан невеликий такий, сімейний. Щоб торгувати крафтовими продуктами, предметами народного промислу, які є на Закарпатті. І пригощати людей закарпатськими стравами. Ми хочемо об'єднати всі таланти, які є в нашій родині. І монетизувати їх", - поділився учасник проєкту Володимир.
Приєдналися до проекту і досвідчені підприємці. Наприклад, сім'я Довган багато років володіє невеликою гончарною майстернею. Учасник бойових дій на Донбасі Володимир створює авторські керамічні вироби. Його дружина Оксана відповідає за бізнес-процеси. Тепер вони хочуть розширювати справу і продавати більше.
"Щоб це була не просто авторська майстерня, а щоб у автора була можливість виробляти не штучний товар, а трохи більше. Не один предмет, а 100 предметів. За допомогою найманих працівників. Це не зробить нас фабрикою, але це допоможе вийти на більш широку аудиторію, знизити собівартість. Але всьому цьому потрібно вчитися", - говорить учасниця проєкту Оксана.
Щоб допомогти ветеранам і переселенцям реалізувати бізнес-ідеї разом з рідними, був запущений проект «Сім'я лідер - цінності для передачі поколінням».
"Дуже хочеться, щоб розвивалися сім'ї, і відповідно, розвивалася Україна. Адже чим більше буде успішних кейсів, тим більше інші люди будуть звертати увагу на це і брати в приклад ці сім'ї", - повідомила куратор проєкту Валентина Тарасенко.
Як правильно скласти бізнес-план, знайти стартовий капітал, просувати товари на ринку - розкажуть викладачі Київської школи економіки (KSE).
"Якщо у тебе є ідея, яка для багатьох людей вирішує істотну проблему, гроші підтягнуться. Не навпаки. Тобто перше питання - «Що робити, для кого?». Друге питання - «Як це робити?»", - каже професор КШЕ Сергій Гвоздьов.
Також пари проконсультують психологи. Наприкінці курсу учасники повинні провести презентацію своїх бізнес-проектів. Кращим студентам обіцяють менторську підтримку та юридичний супровід, щоб було простіше реалізувати ідеї.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.