
В ОБСЄ розповіли про ситуацію на Донбасі та інциденти під час засідання ТКГ
Ситуація в галузі безпеки вздовж лінії зіткнення на Донбасі залишається стабільною, але тривожною.
Про це заявив спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Мікко Кіннунен після засідання ТКГ 26 серпня.
Читайте також: в ОБСЄ повідомили про готовність ТКГ змінити формат переговорів
"Сьогоднішнє обговорення в робочій групі з безпеки стосувалося способів зменшення напруженості, однак робота над цим важливим питанням вимагає продовження. Поліпшення ситуації в галузі безпеки є основою для досягнення результатів в інших областях, зокрема в гуманітарній та економічній сферах ", - написав Кіннунен.
За його словами, в роботі економічної і політичної були просування. Зокрема, сторони провели формальні консультації з розробки «дорожньої карти» щодо виконання Мінських угод, а також з питань навколишнього середовища, включаючи запобігання екологічних ризиків через затоплення шахт. Водночас просувань у роботі гуманітарної підгрупи не було.
"Обговорення в Гуманітарній робочій групі зайшли в глухий кут через розбіжності з приводу призначення нового експерта. Як наслідок, учасники групи не змогли працювати над такими важливими питаннями, як взаємний обмін утримуваними і вільний перетин лінії зіткнення. Я закликаю всіх учасників проявити відповідальність і спробувати якомога швидше знайти вихід з цієї ситуації ", - зазначив Кіннунен.
Як заявили в українській делегації, робота політичної підгрупи була розблокована після того, як відеоконференцію покинула засуджена в Україні за тероризм Майя Пирогова.
«На жаль, російська делегація спробувала перевести цю» експертку «з невизначеним статусом як консультанта в гуманітарну підгрупу ТКГ, що наша делегація розцінила як свідому спробу заблокувати вже обмін утримуваними особами і відкриття КПВВ з боку тимчасово окупованих територій», - підкреслили в українській делегації в ТКГ
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.