
Правозахисники розповіли про можливості оцінки руйнувань житла в зоні конфлікту на Донбасі
До зруйнованих будинків деяких переселенців, які подають заяву на компенсацію за зруйноване майно, комісії відмовляються виїжджати через небезпеку бойових дій.
У розмові зі "Східним варіантом" юристка правозахисної групи "Січ" Ксенія Онищенко запропонувала альтернативні способи оцінки руйнувань.
Людина, яка бажає отримати компенсацію за своє житло, подає пакет документів до органів місцевого самоврядування або військово-цивільної адміністрації. Далі все залежить від того, де знаходиться зруйнований будинок.
"Якщо є обмеження перебувати на території населеного пункту, то в такому випадку необхідний дозвіл командування об'єднаних сил із залученням військ, щоб вони надали захист під час обстеження. В інших випадках дозвіл командування ООС не обов'язковий. Але чомусь військово-цивільні адміністрації, всупереч цьому припису, завжди звертаються до командування ООС, щоб отримати дозвіл", - розповідає юристка правозахисної групи "Січ" Ксенія Онищенко.
У такому випадку людям доводиться чекати, коли командування дозволить комісії відвідати селище для обстеження житла. Очікування може розтягнутися на місяці й роки.
Щоб цього уникнути, вона пропонує оцінювати пошкодження за допомогою дронів, супутникових знімків і фотографій, які зробили власники будинку.
Читайте: Переселенець розповів, як намагався отримати компенсацію за зруйноване житло
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.