UA
UA RU
27 Лютого 2025, 14:33
Корупційні скандали та проросійські заяви: що відомо про Руслана Требушкіна
Розбір

Корупційні скандали та проросійські заяви: що відомо про Руслана Требушкіна

Днями Руслан Требушкін, який позиціонує себе міським головою прифронтового Покровська Донецької області, записав звернення до президента України Володимира Зеленського російською мовою із закликом укласти мирну угоду. При цьому його повноваження, як міського голови, були призупинені у 2022 році. А сам Требушкін, за інформацією начальника Донецької ОВА Вадима Філашкіна, не перебуває в Донецькій області від початку повномасштабного вторгнення.

Руслан Требушкін досі вважає себе відомою людиною. Його багата біографія говорить сама за себе — екс-член «Партії регіонів», обіймав посади мера Мирнограда та Покровська на Донеччині, а також встиг побути депутатом Верховної Ради.

При цьому його політична кар'єра відзначена частою зміною політичних таборів, які в різні періоди варіювалися залежно від життєво важливих подій, що відбуваються в країні. Від відвертої підтримки сепаратистів у 2014 році до «перефарбовування» на патріота у 2015 році та знову до підтримки країни-агресора у 2025 році минуло 11 років.

У цей же період він був пов'язаний з різними олігархічними групами, яких теж змінював залежно від навколишніх обставин. Однак усіх їх поєднувало одне — корупційні та політично скандали.

Не дивно, що за час перебування на посаді мера Покровська в різні каденції Требушкін і сам неодноразово ставав фігурантом журналістських розслідувань та кримінальних проваджень. Він звинувачувався і в корупції, і у зловживанні службовим становищем, та й із декларацією було не все гаразд, за що ходив під підозрою у незаконному збагаченні.

Одним із гучних скандалів було зникнення Требушкіна на кілька місяців, що збіглося з розслідуванням кримінальної справи проти нього, пов'язаним із корупцією у 2018 році. Тоді вся мерія губилася в здогадах про місцезнаходження мера, який не оголошувався на своєму робочому місці. Проте згодом Требушкін знайшовся у Києві, де, як з'ясувалося, ховався від силовиків і наполегливо вирішував свої проблеми.

Період правління Требушкіна в Покровську ознаменувався численними корупційними схемами та сумнівними угодами. Зокрема, міська влада у 2016-2017 роках витрачала мільйони гривень на проведення святкових заходів у місті, укладаючи контракти з «потрібними» фірмами. Одним із прикладів Покровськ пам'ятає закупівлю автобусів за завищеною ціною у чоловіка співачки Valevska приватного підприємця Володимира Пригладя. Пізніше той самий бізнесмен отримав багатомільйонні контракти на організацію практично всіх культурних заходів у місті тощо.

Руслан Требушкін
Руслан Требушкін, фото з його сторінки Facebook

Крім того, Требушкіна звинувачували у причетності до розтрати бюджетних коштів під час будівництва Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та у спробі “розпилу” гранту Європейського інвестиційного банку. Тут не обійшлося без підконтрольних будівельних фірм, через які міський голова по-справжньому відчув себе багатим. При цьому Требушкін практично перестав ховати доходи. Згідно з його деклараціями, родина Требушкіних з 2014 року винаймала квартиру в одному з елітних районів Києва, а їхні діти навчалися у дорогій приватній школі.

Також у 2018 році Требушкін намагався призначити своїм заступником чиновника з Донецька (на той момент окупована територія росією) Михайла Голубєва, що викликало громадський резонанс. Але під тиском небайдужої громадськості сумнівний заступник із «нечистою» біографією так і не сів у підготовлене йому Требушкіним крісло. 

У тих, хто знайомий з персоною Требушкіна, не викликало здивування його нещодавні відеозвернення до Президента України, які можна порівняти з фактичними закликами до капітуляції, загорнутими в обгортку під назвою «людям нужен мир». Дуже знайома риторика, яку до 2022 року можна було спостерігати у промовах представників забороненої на сьогодні партії «ОПЗЖ» та навіть у самій її назві «Опозиційна платформа – За життя». З 2014 року Требушкіну коштувало великих зусиль приховувати, а точніше хоча б не випинати, свою проросійську позицію. 

Варто зазначити, що Руслан Требушкін не перебуває на Донеччині від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Своєю чергою, у Покровській МВА наголосили, що керівництво військової адміністрації робить усе можливе для наближення перемоги та підтримує президента й уряд України у прагненні найскорішого миру. У Покровській МВА підкреслили, що відповідно до законодавства, з моменту запровадження військової адміністрації керівництво громадою здійснює виключно її начальник, який призначений на посаду президентом України, а посадова особа територіальної громади – міський голова, перебуває в офіційному простої до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

***

Бачимо, що ексмер Покровська нарешті скинув маску і розродився заявами в дусі найзапекліших проросійських пропагандистів. Він без сорому переклав відповідальність за тисячі смертей мирних жителів, за щоденні обстріли міста, яке він очолював, на владу України. Щоправда, росіянам слід би вибирати собі пропагандистський рупор краще, ніж Требушкін, репутація якого вже давно «зібрала валізи» і втекла за кордон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Актуально

Підтримка ветеранів та житлове питання: про що казав начальник Луганської ОВА Олексій Харченко на першій пресконференції

Розбір

Бюджет Маріупольської міської ради за 2024–2025 роки: який він та із чого складається

Розбір

Хто з посадовців луганських адміністрацій найчастіше був у відрядженнях минулого року та скільки це коштувало

Актуально

«Близькі»: освітня спільнота, що тримає поруч родини військових

Знай наших

«Ракета знищила будинок, 600 медалей та 300 кубків»: як майстер гирьового спорту з Донеччини відновив карʼєру на Волині

Історія

Подвиг, який не згасає: як мешканці сходу України брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи

Важливо

«Ми вивозимо всіх»: як «UAnimals» рятують тварин із прифронтової Донеччини

Актуально

Як працює освітній центр «Вулик» для дітей з постраждалих від війни громад

04 Травня Неділя
11:10

Поліція зафіксувала 3 596 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору на Донеччині

Поліція зафіксувала 3 596 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору на Донеччині
10:55

У Костянтинівці внаслідок обстрілів пошкоджені лінії газопроводу і лінії електромережі

10:35

Ворог скинув авіабомбу на житловий масив Покровська

10:10

Росіяни вбили ще трьох жителів Донеччини

09:20

На Покровському напрямку захисники України зупинили 113 атак ворога

09:16

Повітряні Сили Збройних Сил України вдарили по командному пункту росіян в районі Бахмута

Повітряні Сили Збройних Сил України вдарили по командному пункту росіян в районі Бахмута
09:00

ЗСУ знищили ще 11 ворожих танків і 1340 окупантів

03 Травня Субота
17:52

"Жовта Стрічка" показала весняні світлини з окупованого Луганська (фото)

"Жовта Стрічка" показала весняні світлини з окупованого Луганська (фото)
17:36

Енергетики повернули світло жителям 13 населених пунктів Донеччини

17:17

Росіяни "одягають" окупований Маріуполь у кольори "побєди" (фото)

16:59

У Добропіллі на Донеччині роздали понад 1,4 тис. продуктових наборів (фото)

16:39

Від початку доби на фронті вже відбулися 123 бойових зіткнення: де найбільше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: