
24 родини переселенців знайшли притулок і новий дім у відремонтованому житлі для ВПО у Ковелі на Волині (фото)
12 березня 2024 року 24 родини переселенців з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей отримали ключі від нових квартир у двох відремонтованих будинках. Дві будівлі, що раніше використовувалися для адміністративних і навчальних цілей, у Ковелі Волинської області переобладнали під житло для внутрішньо переміщених українців у рамках програми «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО.
Ковель — місто у Волинській області на північному заході України та адміністративний центр однойменної громади. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну населений пункт, що налічує близько 68 000 мешканців, прийняв приблизно 4 500 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зі східних та південних регіонів, де точаться бойові дії.

Щоб забезпечити новоприбулих житлом, адміністративну будівлю та учбово-побутовий корпус у Ковелі переобладнали під житло для внутрішньо переміщених українців. Ініціатива була частиною програми «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні» вартістю 19 мільйонів євро, що фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО.
У рамках проєкту з бюджетом 1,86 млн євро обидва будинки було капітально відремонтовано та реконструйовано, щоб перетворити їх на енергоефективне житло для ВПО. До двоповерхової адміністративної будівлі добудували додатковий мансардний поверх, створивши 18 однокімнатних квартир.
Аналогічно одноповерховий учбово-побутовий корпус було перебудовано у двоповерховий, у якому тепер розміщуються шість однокімнатних квартир. Реконструкцію було проведено відповідно до новітніх будівельних технологій та стандартів енергоефективності.

За словами технічного радника НЕФКО Олексія Думіка, під час реконструкції будівлі було термомодернізовано. Стіни, вікна та дах було утеплено за жорсткими стандартами, щоб мінімізувати втрати тепла.
«Один із будинків також було обладнано сонячною системою нагрівання води: на його даху встановили сонячні колектори, а в підвалі стоять баки-накопичувачі гарячої води. Ми очікуємо, що 70% часу всі потреби в гарячій воді будуть забезпечуватися сонячною енергією. Крім того, обидва будинки під’єднано до міської котельні, яка використовує відновлювальні види палива та біопаливо, що ще більше підвищить енергоефективність», — зазначив Думік.
Цей проєкт, профінансований ЄС та впроваджений у співпраці з НЕФКО, зміцнює спроможності українських громад надавати житло та інші основні послуги ВПО шляхом реконструкції наявної муніципальної інфраструктури відповідно до вищих стандартів енергоефективності.
«Але що ще важливіше, він дає українцям, які втекли до Ковеля від бойових дій, відчуття стабільності та підтримки й допомагає їм почати життя з нової сторінки в безпечнішій обстановці», – прокоментував керівник програм співробітництва у Представництві Європейського Союзу в Україні Штефан Шльойнінг.
Нагадаємо, Уряд заборонив виселення вразливих категорій ВПО з тимчасового житла до закінчення воєнного стану
Читайте також: У Дніпрі ведуть прийом медики Старобільської багатопрофільної лікарні
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.